Vill du komma in på bygget även efter sommaren?

Vill du komma in på bygget även efter sommaren?

Många inom installationsbranschen kommer att beröras

Många inom installationsbranschen kommer att beröras när den nya säkerhetsutbildningen Safe construction blir obligatorisk den 1 juli 2021

Den kostnadsfria utbildningen för säkrare arbetsmiljö gäller för alla byggarbetsplatser som Byggföretagens medlemmar ansvarar för.

Det innebär att om ditt företag exempelvis anlitats som underentreprenör (UE) av ett byggföretag som är medlemmar i Byggföretagen, så måste personerna som ska utföra arbetet ha gått säkerhetsutbildningen innan de kliver in på bygget.

Matthias

Vi belyser de viktigaste frågorna kring smarta och energieffektiva byggnader, stödjer och vidareutbildar våra medlemsföretag samt marknadsför branschen mot myndigheter, konsulter och andra organisationer.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Visa alla kommentarer