Förmånligare försäkring för anställda

Förmånligare försäkring för anställda

Nu kan även anställda få förmånligare försäkringar genom Isoleringsfirmornas Förening. Vi har ingått ramavtal med WaterCircles som har både väldigt bra försäkringar med välkänt hög servicenivå och som är Sveriges mest miljöprofilerade försäkringsbolag.

Vårt ramavtal med WaterCircles innebär möjligheten till individuell rådgivning för företagsägare/-ledning och alla anställda hos medlemsföretaget. Med vår gemensamma volym får vi en stark förhandlingsposition och nu kan alltså även anställda få exklusiva fördelar.

Ramavtalet för anställda omfattar bland annat: Bil, Hem, Villa, Båt, Husvagn, Husbil och Fritidshus.

För att få pris och personlig rådgivning välj något av nedan

Ett bra tips, vidarebefordra gärna denna artikel till personalen

WaterCircles är ensamma om att vara både miljöcertifierade och att kunna erbjuda försäkringar med Naturskyddsföreningens miljömärkning Bra Miljöval. Det tycker vi är riktigt bra.

Matthias

Vi belyser de viktigaste frågorna kring smarta och energieffektiva byggnader, stödjer och vidareutbildar våra medlemsföretag samt marknadsför branschen mot myndigheter, konsulter och andra organisationer.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Visa alla kommentarer